Департамент фінансів
Житомирської облдержадміністрації

Майдан ім. С.П. Корольова,1, 10014, тел. (0412) 47-46-36, факс 47-46-16,
E-mail: post@df.zt.gov.ua, код ЄДРПОУ 02313476
Дата

Запобігання проявам корупції
Інформація про декларування в департаменті фінансів облдержадміністрації

В департаменті фінансів облдержадміністрації завершено деклараційну кампанію.

Станом на 01.04.2019 року усі державні службовці департаменту фінансів, а також ті, що звільнилися у 2018 році вчасно подали є-декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Про зміни в антикорупційному законодавстві

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) своїм рішенням від 29.12.2018 № 3225 затвердило Зміни до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.

1. НАЗК звернуло увагу: якщо звільнення особи за переведенням або у разі, якщо особа стала переможцем конкурсу, через це звільнилася з роботи в одному органі і прийнята на роботу в інший орган наступного робочого дня, у такому випадку, звільнення не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. У такому випадку декларація перед звільненням не подається.

2. Особою, яка бажає взяти участь у конкурсі, при поданні до конкурсної комісії документів для участі у конкурсі може бути використаний будь-який тип раніше поданої декларації, якщо такою декларацією охоплено необхідний звітний період.
Водночас абзацом другим частини п’ятої статті 25 Закону України «Про державну службу» встановлено обов’язок переможця конкурсу перед призначенням на посаду державної служби подати декларацію за минулий рік. Тому переможець конкурсу подає декларацію шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті НАЗК як декларацію кандидата на посаду із зазначенням конкретної назви посади. Декларація має бути подана не пізніше заяви про призначення на посаду.

3. У разі виявлення суб’єктом декларування у поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного строку з дня подання декларації, він може звернутись до НАЗК через свій персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Відповідна інформація буде врахована НАЗК у разі проведення повної перевірки (перевірки) декларації відповідного суб’єкта декларування.

4. Декларуванню підлягає транспортний засіб, який передано іншій особі на підставі довіреності з правим розпорядження. Оскільки видача довіреності не припиняє права власності особи на майно.

5. Якщо протягом звітного періоду суб’єкт декларування або член його сім’ї отримав кредит, незалежно від його суми, він має про це зазначити у розділі 11 декларації (доходи).

6. Якщо кредит отримано у звітному році і отримана сума кредиту менша ніж 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня звітного року, і станом на 31 грудня цей кредит не погашено, то зазначається лише сума фінансового зобов’язання, яка була станом на 31 грудня звітного року.

7. Фінансові зобов’язання, які виникли у звітному періоді та були в цьому ж звітному періоді виконані, не відображаються в розділі декларації «Фінансові зобов’язання», але відображаються в розділі «Доходи, у тому числі подарунки» як «Інший дохід».

8. У розділі «Фінансові зобов’язання» зазначаються ті фінансові зобов’язання, які є дійсними станом на останній день звітного періоду, навіть якщо таке зобов’язання виникло до початку звітного періоду.

9. Суб’єкт декларування повинен задекларувати всі об’єкти нерухомості незалежно від їх вартості, що належать йому на праві власності, знаходяться у нього на праві оренди чи іншого права користування станом на останній день звітного періоду.
Якщо зареєстроване місце проживання особи знаходиться в помешканні, право власності на яке їй не належить, в декларації це помешкання необхідно зазначити у розділі 3 «Об’єкти нерухомості», тип права – право користування у зв’язку з реєстрацією місця проживання.

10. НАЗК запровадило автоматизований логічний та арифметичний контроль декларації, що проводиться автоматично за допомогою ІТС ЛАК ЄДРДО, здійснюється згідно із затвердженими НАЗК правилами та ваговими коефіцієнтами - числовими показниками, які визначають вагу правила під час розрахунку ступенів невідповідності.

Відповідно до статті 50 Закону України "Про запобігання корупції", у разі виявлення у декларації невідповідності за результатами логічного та арифметичного контролю, такі декларації підлягають обов'язковій повній перевірці.

________________

Нормативно-правові акти та методичні матеріали з питань протидії корупції

Закони та інші нормативно-правові акти з питань запобігання корупції
Роз'яснення та коментарі окремих положень антикорупційного законодавства
Методичні рекомендації та пам'ятки з питань запобігання і протидії корупції
Діяльність Департаменту фінансів щодо запобігання корупції

Повідомлення про корупцію


© Департамент фінансів Житомирської ОДА 2012-2020

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license,якщо не вказано інше.